AKTUALNOŚCI - 33 Warszawskie Spotkania Teatralne / 18.04 - 01.05.2013

 

 

 

 

Ten okrutny i nasycony erotyzmem dramat był największym sukcesem kasowym Szekspira. W ujęciu Jana Klaty, który swoje widowisko przygotował z polsko-drezdeńską ekipą aktorską, to przede wszystkim rzecz o ciężarze zbrodni wojennych.

Zapraszamy, 1 maja o godzinie 20:00, na ostatni spektakl 33 WST czyli "Titusa Andronicusa" Williama Szekspira w reżyserii Jana Klaty. Przedstawienie jest koprodukcją Teatru Polskiego we Wrocławiu i Staatsschauspiel w Dreźnie.

Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z twórcami w Sali im. Witolda  Zatorskiego  w Teatrze Dramatycznym /PKiN/

W naszej realizacji Polacy zagrają Gotów - czyli barbarzyńską nację, która później stała się Niemcami, a Rzymianie będą grani przez aktorów niemieckich. Pokażemy na scenie autentyczne starcie cywilizacji. Okazuje się, że rzecz o tym, jak człowiek potrafi być okrutny i obcy dla innych, jest niebywale współczesna, nośna, a przy okazji okraszona humorem i ironią. Uprzedzenia, ksenofobie, stereotypy świetnie się ujawniają w kontekście polsko-niemieckiej historii, która jest i tragiczna, i groteskowa  – mówi Jan Klata.
 
 Reżyseria, opracowanie tekstu i opracowanie muzyczne: Jan Klata
Scenografia i reżyseria światła: Justyna Łagowska
Kostiumy: Justyna Łagowska i Mateusz Stępniak
Choreografia: Maćko Prusak
Obsada: Wolfgang Michalek, Paulina Chapko, Robert Holler, Torsten Ranft, Stefko Hanushevsky, Matthias Luckey, Sascha Gopel, Ewa Skibińska, Wojciech Ziemiański, Marcin Pempuś, Michał Majnicz, Michał Mrozek.


Czas trwania 150 minut (bez przerwy)

1 maja, godz. 20.00
Teatr Dramatyczny, Scena im. G. Holoubka

Ceny biletów: 100/80/70/60/50/40 zł (bilety normalne)
90/80/60/50/40/30 zł (bilety ulgowe/branżowe)
wejściówka 20 zł


partnerzy.jpg