Malina Prześluga
PRĘCIK


Reżyseria i scenografia: Zbigniew Lisowski 
Teatr Baj Pomorski w Toruniu


„Pręcik” jest poruszającą opowieścią o sile miłości i przyjaźni, o narodzinach więzi i o przywiązaniu do drugiego człowieka. Zabawna inscenizacja łączy elementy teatru absurdu oraz teatru przedmiotu. Akcja osnuta jest wokół jednego wątku – starań bohaterów o powrót Dziewczynki do zdrowia, i do domu. Historię opowiedziano z perspektywy przedmiotów codziennego użytku, które prowadzą swoje niecodzienne życie.

Jedność stylistyczna proponowana przez Zbigniewa Lisowskiego jest jednym z atutów tego spektaklu, tak samo jak konsekwencja w prowadzeniu akcji scenicznej podporządkowanej motywowi drogi (przedmioty wyruszają w podróż do szpitala). Dobrze się stało, że prapremiera "Pręcika" Maliny Prześlugi odbyła się w toruńskim Baju Pomorskim, z doświadczonym zespołem aktorskim, który tworzy na scenie świetne role i w znakomitej, z jednej strony intuicyjnej, a z drugiej głęboko przemyślanej reżyserii Zbigniewa Lisowskiego – pisała Ilona Słojewska na portalu TeatrdlaWas.

 

 

Muzyka: Rafał Skonieczny i Mateusz Jagielski
Obsada: Edyta Łukaszewicz-Lisowska, Dominika Miękus, Edyta Soboczyńska, Krzysztof Grzęda Krzysztof Parda, Jacek Pysiak, Mirosław Szczepański


Czas trwania 60 minut


Spektakl dla dzieci od 7 lat

19 kwietnia, godzina 13.00 i 17.30
Teatr Studio, Duża Scena

Ceny biletów:
30 zł (bilet normalny)
25 zł (bilet ulgowy)
20 zł (bilet grupowy)


partnerzy.jpg