Z. Białas/T. Śpiewak "Korzeniec"

Teatr Zagłębia w Sosnowcu

Reżyseria: Remigiusz Brzyk

 

Sosnowiec 1913 rok – za chwilę wybuchnie I Wojna Światowa i zmieni się polityczna mapa Europy. Tymczasem redaktor miejscowej gazety Walerian Monsiorski próbuje rozwikłać zagadkę śmierci glazurnika Alojzego Korzeńca. „Korzeniec” to czarna komedia kryminalna, rozgrywana się w realiach wielokulturowego, carskiego miasta wśród galerii barwnych postaci - prawdziwych i fikcyjnych sosnowiczan.

Brzyk nie po raz pierwszy odkurza historyczne fakty, patrząc na nie z sympatią lecz nie bezkrytycznie. (…) Twórcy zapragnęli, by dawne wydarzenia były tak żywe dla współczesnych, jak opowieści o założeniu Teb dla starożytnych Greków. Sądząc z reakcji wypełnionej po brzegi widowni, która nie musi już Ślązakom zazdrościć Cholonka - to im się udało – zauważała Magdalena Legendź w Teatr online.

Adaptacja i dramaturgia: Tomasz Śpiewak
Scenografia: Brzyk & Śpiewak
Kostiumy i współpraca scenograficzna: Iga Słupska (ASP), Dagmara Walkowicz (ASP), Szymon Szewczyk (ASP)
Muzyka: Jacek Grudzień
Obsada: Maria Bieńkowska, Agnieszka Bieńkowska, Ewa Kopczyńska, Agnieszka Okońska, Edyta Ostojak (PWST), Michał Bałaga, Aleksander Blitek, Piotr Bułka, Przemysław Kania, Krzysztof Korzeniowski, Grzegorz Kwas, Wojciech Leśniak, Tomasz Muszyński, Jarosław Tyran
/////
Czas trwania 180 minut (z przerwą)

27 kwietnia, godz. 20.00 i 28 kwietnia, godz. 18.00
Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy, Scena im. G. Holoubka

Ceny biletów: 100/80/70/60/50/40 zł (bilety normalne)
90/80/60/50/40/30 zł (bilety ulgowe)
wejściówka 20 zł

partnerzy.jpg