ANTONI CZECHOW
WIŚNIOWY SAD

Reżyseria: Paweł Łysak
Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy


Paweł Łysak sięga po uznany za najwybitniejszy dramat w dorobku Antoniego Czechowa, by przyjrzeć się współczesnemu kryzysowi i nastrojowi przesilenia, a także zadać pytanie o dominujące dziś modele życia.

Odkryciem bydgoskiego "Wiśniowego sadu" jest scenografia Barbary Hanickiej, chyba najlepsza, jaką od miesięcy widziałem na naszych scenach. Dwie zbiegające się w głębi ściany z wieloma parami drzwi, nad nimi jarzeniowe lampy, rzucające przytłumione światło. Domostwo niczym znak, labirynt wielu pokoi jak u Sieriebriakowów w "Wujaszku Wani". Jednak w ujęciu Hanickiej laka przestrzeń gry oznacza, że porządek jest już tylko pozorem, gdy przyjrzeć się dokładniej widać symptomy rozkładu. Tego procesu już nie da się zatrzymać. Dzięki przedstawieniu Łysaka można na nowo usłyszeć wspaniały tekst Czechowa oraz zobaczyć z całą ostrością relacje łączące bohaterów – pisał Jacek Wakar w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Scenografia: Barbara Hanicka
Światła: Wojciech Puś
Choreografia: Dominika Knapik
Muzyka: Stefan Węgłowski
Skrzypce: Tomasz Sroczyński
Obsada: Anita Sokołowska, Julia Wyszyńska, Joanna Drozda, Michał Jarmicki, Piotr Stramowski, Michał Czachor, Paweł Gilewski, Magdalena Łaska, Jakub Ulewicz, Małgorzata Trofimiuk, Marian Jaskulski, Marcin Zawodziński oraz statyści.

"Wiśniowego sadu już nie ma..." - recenzja spektaklu na portalu TeatrdlaWas


Czas trwania  135 minut (z przerwą)

20 kwietnia godz. 18.00, 21 kwietnia,  godz. 19.30
Teatr Dramatyczny, Scena im. G. Holoubka

Ceny biletów: 100/80/70/60/50/40 zł (bilety normalne)
90/80/60/50/40/30 zł  (bilety ulgowe/)
wejściówka 20 zł

partnerzy.jpg