J. Kochanowski
A JA, HANNA


Wg „Trenów” Jana Kochanowskiego
Reżyseria i muzyka: Tomasz Hynek

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu Dzieło czołowego poety doby renesansu we współczesnym rockowym wydaniu. Grażyna Rogowska gra siostrę Orszulki, dzięki czemu spektakl Tomasza Hynka staje się opowieścią o bólu i rozpaczy odrzuconego dziecka.

 

Tomasz Hynek i Grażyna Rogowska połączyli teksty Kochanowskiego w całość, budując z nich z precyzją spójną i przejmującą alternatywną opowieść o śmierci Orszuli. Opowiadaną tym razem nie z perspektywy zrozpaczonego ojca, ale pozostałej przy życiu siostry, która w domu żałoby nie może znaleźć sobie miejsca, daremnie wyciągając ręce do rodziców - ci jej nie widzą, zasklepieni w swoim bólu. Zmarła Orszulka wyssała z nich całą miłość, nie pozostawiając miejsca dla drugiego dziecka.(…) Rogowska wyśpiewuje „Treny” z ostrym, rockowym pazurem, zawierając w tych pieśniach cały wachlarz emocji - od tęsknoty za rodzicami po zazdrość, od błagania o odrobinę uwagi po bunt, od żalu po zmarłej po pełną wściekłości walkę o miejsce dla siebie – pisała Magda Piekarska w „Gazecie Wyborczej”.


Scenografia i światła: Justyna Łagowska
Multimedia: Bartek Zapart
Występuje: Grażyna Rogowska
Zespół muzyczny: Waldemar Orłowski (gitara), Grzegorz Zioła (bas), Marcin Śnigurowicz (perkusja), Łukasz Ludwig (instrumenty klawiszowe).

 

Czas trwania 70 minut (bez przerwy)

28 kwietnia, godz. 19.00
Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy, Scena na Woli im. T. Łomnickiego

Ceny biletów: 80/70/60/50 zł ( bilety normalne)
70/60/50/40 zł ( bilety ulgowe)
wejściówka 20 zł

partnerzy.jpg