Szczepan Twardoch

MORFINA

Reżyseria: Ewelina Marciniak
Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach Spektakl podstawie głośnej i wielokrotnie nagradzanej powieści Szczepana Twardocha, laureata Paszportu Polityki,. Przedstawia losy człowieka, wplątanego w wielką historię. Konstanty Willemann to warszawiak o śląskich korzeniach, dla którego liczy się coś innego, niż Bóg, honor i ojczyzna Cynik, łajdak, niewierny mąż i brutalny kochanek, uzależniony od morfiny bon-vivant, który próbuje odnaleźć tożsamość w rozpadającym się świecie. Czy jest coś winien Polsce? Co dla niego znaczy Śląsk? Czy poza narkotycznym delirium istnieje dla niego jakiś realny świat? Czy są jeszcze jakieś wartości, dla których można oddać życie?

Fascynujący, dwugodzinny spektakl wygląda jak jeden wielki narkotyczny trans, w którym mieszają się obrazy, dźwięki, ludzie, wspomnienia i wizje, a czas zapętla się na wielu poziomach. (…) W tej inscenizacji nie ma ról naszkicowanych. Wszystkie są wyraziste,choć ani jedna nie jest jednoznaczna. I wszystkie, w finale, zapadają w ciemność i ciszę przemijania.
                                                                       Henryka Wach-Malicka, „Polska. Dziennik Zachodni”

Reżyserka postanowiła pobawić się opowieścią zapisaną na kartach książki. Nie ona była najważniejsza, ale raczej sposób, w jaki może być opowiedziana oraz sens wynikający z obranego sposobu narracji. Jak zatem została opowiedziana? Głośno, zmysłowo, emocjonalnie. Bez zadęcia i patosu. Z przymrużeniem oka, dowcipnie i z dystansem.
                                                                      Marta Odziomek, „Gazeta Wyborcza. Katowice”


Adaptacja i dramaturgia: Jarosław Murawski, Scenografia i reżyseria światła: Katarzyna Borkowska, Choreografia: Dominika Knapik, Kostiumy: Katarzyna Borkowska i Paula Grocholska, Muzyka: Chłopcy Kontra Basia (Barbara Derlak, Marcin Nenko,Tomasz Waldowski/Michał Heller),

Obsada: Katarzyna Błaszczyńska, Aleksandra Fielek, Natalia Jesionowska, Anna Kadulska, Violetta Smolińska, Bartłomiej Błaszczyński, Karol Huget, Paweł Smagała, Artur Święs, Mateusz Znaniecki

Czas trwania 2 godz. 15 min /bez przerwy/

ATM Studio, ul. Wał Miedzeszyński 384
23 marca 2015 godz. 19.00

Ceny biletów:
120/100/80/60/50 zł /bilety normalne/
110/90/70/50/40 zł /bilety ulgowe/
wejściówka 25 zł

partnerzy.jpg