Paweł Demirski
NIE-BOSKA KOMEDIA.
WSZYSTKO POWIEM BOGU!

Reżyseria: Monika Strzępka
Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie

Duet Strzępka-Demirski od lat tworzą teatr moralnego niepokoju. Ich spektakle jednych bulwersują, obrażają, drugich dotykają,zachwycają, dzielą krytyków i widzów, wywołują głośne dyskusje. Monika Strzępka i Paweł Demirski konfrontują się tym razem z romantycznymi wizjami Zygmunta Krasińskiego, który w połowie XIX-stulecia przewidywał przyszłość Polski i świata. W krakowskim spektaklu mieszają się czasy, perspektywy i racje, a błyskotliwe myśli sąsiadują z bezpośrednimi odnośnikami do współczesności.


(…)U Krasińskiego był konflikt arystokracji i rewolucjonistów. Ten spektakl dowodzi, że nie ma różnicy pomiędzy ludźmi starej i nowej władzy. (…) Strzępka i Demirski jak zwykle wsadzili widzów na szaloną teatralną karuzelę. Kto wytrzyma jej pęd i połapie się w zwariowanej narracji, przeżyje kolorowy sen.
                                                                                       Jacek Cieślak, „Rzeczpospolita”


(…) za tym wściekłym manifestem przeciw racjonalności, konwencjom, politycznej poprawności jest boleśnie trzeźwy ogląd rzeczywistości. Ponura historiozoficzna refleksja o wszystkich tych zrywach, w najlepszym razie kończących się innym, choćby korporacyjnym wyzyskiem, w najgorszym zaś - krwawym piekłem na ziemi. To najdojrzalszy, a jednocześnie najbardziej gorzki spektakl duetu Strzępka-Demirski.
                                                                                       Michał Centkowski, „Newsweek”


Scenografia i kostiumy: Michał Korchowiec, Muzyka: Jan Suświłło,
Obsada: Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Marta Nieradkiewicz, Marta Ojrzyńska,Dorota Pomykała, Anna Radwan-Gancarczyk, Dorota Segda, Małgorzata Zawadzka, Juliusz Chrząstowski, Szymon Czacki, Marcin Czarnik, Michał Majnicz, Adam Nawojczyk, Radomir Rospondek

czas trwania 3 godz. 30 min/przerwa/

21 marca 2015/ godz. 18.00
22 marca 2015/godz. 12.00
22 marca 2015/godz. 17.00
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Duża Scena

Ceny biletów:
150/120/100/80/60/50 zł /bilety normalne/
140/130/90/70/50/40 zł  /bilety ulgowe/
wejściówka 25 zł

partnerzy.jpg