Email Drukuj

TEATR DRAMATYCZNY DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy to jeden z najważniejszych polskich teatrów. Wśród dyrektorów teatru było wielu wybitnych twórców, m.in.: Jan Świderski, Gustaw Holoubek, Zbigniew Zapasiewicz. Od stycznia 2013 roku Teatr Dramatyczny został połączony z Teatrem Na Woli im. T. Łomnickiego i jest obecnie największym teatrem w Polsce. Wystawia na czterech scenach, w trzech dzielnicach Warszawy: w Śródmieściu, na Woli oraz na Mokotowie.

Teatr Dramatyczny nieustannie pracuje nad poprawą swojej dostępności dla osób niepełnosprawnych.

• W Pałacu Kultury i Nauki na Scenę im. G. Holoubka i Małą Scenę jest już możliwy wjazd windą. Kawiarnia teatralna jest również dostępna dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Teatr planuje również zakup platformy, która umożliwi osobom na wózkach pokonanie schodów przy wejściu do teatru.

• Scena na Woli im. T. Łomnickiego przy ul. Kasprzaka 22 dysponuje platformą schodową dla ręcznych wózków inwalidzkich oraz toaletą przystosowaną dla niepełnosprawnych ruchowo. Od października dostępna dla niepełnosprawnych będzie również kawiarnia.

• Scena Przodownik nie jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych (bariery architektoniczne) jednakże dołożymy wszelkich starań, aby wizyta w naszym teatrze mogła się odbyć. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Widza, z przynajmniej jednodniowym wyprzedzeniem przed datą spektaklu, dołożymy wszelkich starań aby umożliwić wizytę w Teatrze.

• Teatr dysponuje zestawami do audiodeskrypcji.

• Teatr we współpracy z Fundacją Kultury bez Barier zaprezentował już kilka spektakli z audiodeskrypcją i/lub napisami dla niesłyszących (m.in. „Koziołek Matołek”, „Nasza klasa” i „Prorok Ilja” Tadeusza Słobodzianka, „Kamasutra”, „Iluzje” Iwana Wyrypajewa, „Madame” Antoniego Libery). W sobotę, 28 września, będzie można zobaczyć kolejny spektakl przystosowany dla osób niewidzących i niesłyszących - „Absolwent” T. Johnsona. Po spektaklu odbędzie się spotkanie z aktorami występującymi w spektaklu, m.in.: Agnieszką Warchulską, Jolantą Olszewską, Anną Szymańczyk, Krzysztofem Draczem, Mariuszem Drężkiem i Krzysztofem Brzazgoniem.

• Na wszystkie spektakle w Teatrze Dramatycznym przysługują zniżki dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie bilety dla osób niepełnosprawnych oraz opiekuna osoby niepełnosprawnej są w cenie 15 zł.