Email Drukuj

malakama


Watsjajana Mallanaga
KAMASUTRA. NAUKA ROZKOSZY

 

 

”Kamasutra” to podręcznik sztuki życia. Mówi, jak spędzać czas, celebrować jedzenie i picie, z kim się przyjaźnić, jak osiągnąć harmonię ciała, emocji i umysłu. „Kamasutrę” przenika zmysłowość, która nie ogranicza się do miłości, ale wzbogaca nas w różnych wymiarach. Seks jest tu najwyższą formą przyjemności, a przyjemność to esencja udanego życia.

Według Watsjajany człowiek powinien się spełniać równocześnie w kilku sferach. Przyjemność, pieniądze, religia - trzeba dążyć do osiągnięcia satysfakcji w każdej z tych dziedzin. W akcie seksualnym wszystkie zmysły jednocześnie znajdują zaspokojenie, dzięki niemu przeżywamy najintensywniejsze emocje. – mówi Maria Krzysztof Byrski, autor przekładu.

"Kamasutrę" od większości podręczników i traktatów odróżnia poetycki język. Korzystając z oryginalnego tekstu postanowiliśmy opowiedzieć współczesną historię, rozgrywajacą się na imprezie w domu młodego playboya. - mówi reżyserka Aldona Figura

Premiera spektaklu „Kamasutra. Nauka rozkoszy” w przekładzie Marii Krzysztofa Byrskiego i adaptacji Edyty Dudy-Olechowskiej odbyła się 25 stycznia 2013 roku na Scenie Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego. Reżyseruje Aldona Figura, scenografię przygotował Jan Kozikowski.

 

Tłumaczenie - Maria Krzysztof Byrski
Reżyseria - Aldona Figura
Scenografia - Jan Kozikowski
Choreografia - Anna Iberszer
Muzyka na żywo - Daniel Biel
Konsultant muzyczny - Bartłomiej Woźniak
Asystent reżysera - Julian Potrzebny / Mateusz Karoń

Obsada:
Dziewica - Maria Dejmek
Nauczyciel - Zdzisław Wardejn
Przyjaciel - Marcin Sitek
na kontrabasie akompaniuje Daniel Biel

Zapraszamy na sceniczną wersję hinduskiego traktatu sprzed tysiąca sześciuset lat. Kamasutra jest jak Biblia. Wszyscy mają o niej jakieś wyobrażenie, ale nikt nie wie, czym jest naprawdę.

Czas trwania spektaklu: 80 min.

.
.

.

Maria Krzysztof Byrski o "Kamasutrze"

.

Zapis dyskusji po czytaniu "Kamasutry", która odbyła się w 2011 roku w Laboratorium Dramatu

.

Koprodukcja: Fundacja Sztuka Dialogu

Przygotowanie spektaklu współfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

.

Zdjęcia Marty Ankiersztein